fbpx

Dominika Rudowicz

Projektantka human-friendly w świecie maszyn, inżynierii i cyfrowej rzeczywistości. Zawodowozwiązana ze światem IT, użyteczności oraz interfejsów cyfrowych stosowanych w produktach i usługach.


Jej praktyka obejmuje ponad dekadę doświadczeń w wielu domenach rynku związanymi ściśle i pośrednio z nowymi technologiami. Specjalizuje się w interdyscyplinarnym podejściu do procesu i problemu, stosując metody z dziedzin humanistycznych, artystycznych oraz projektowych. Działa pro bono na rzecz lokalnej społeczności Krakowa, m.in. takich organizacjach jak TEDxKraków czy Women in Technology.
Pomaga integrować potrzeby biznesowe z wyzwaniami jutra, wspiera i doradza w zakresie transformacji cyfrowej oraz strategii UX. Edukuje poprzez doświadczenie klienta.


Dominika jest pasjonatką wysokiej jakości życia i kultury. Pokornie czerpie inspiracje z najpotężniejszej artystki świata – natury. Sercem pozostaje w Japonii.

“Interakcje nakręcają mnie do działania, dlatego lubię pomagać katalizować ludzkie zderzenia. To właśnie te momenty decydują o innowacyjności czy zmianie. Każdy człowiek jest projektantem przyszłości, a pomnożony przez liczbę ludzkości czyni skalę. Na wzór natury, bardzo życzyłabym nam odkrycia algorytmu mądrości”.